VZPOMÍNKA NA PETRA

 

PROČ VZPOMÍNKA NA PETRA PRÁVĚ V KOUŘIMI – A PROČ VŮBEC

Městečko Kouřim patřilo k místům, kam Petr rád jezdil s rodinou trávit volný čas. Kouřim byla také místem, kde díky Městskému úřadu a Kouřimákům společně s kapelou našel azyl pro přípravu na koncertní turné. Za celou dobu, kdy tu býval, si získal skromností a vstřícnou povahou mnoho přátel. Dodnes potkávám spoustu lidí, kteří vzpomínají na setkání s ním. Kdo Petra dobře znal ví, že díky své nepředstírané civilnosti měl rád spíše obyčejný život, běžné starosti a běžné osudy, ne, že by si užíval života celebrity, kterou ovšem nepochybně byl. Dokázal každého vyslechnout, popovídat si s ním a někdy i poradit. Často tak slýchávám, kdo a kdy z Kouřimáků navštívil Petrův hrob v Českém Krumlově.

Tato akce by nemohla vůbec proběhnout bez vstřícnosti Města Kouřim, zejména nadšení paní starostky a obětavosti několika desítek dobrovolníků. To vše se potkalo s chutí muzikantů, managementu a přátel Petra, kteří se nechtějí jen tak nějak rozpadnout a éru spolupráce s Petrem tím navždy uzavřít. Myslíme si totiž, že jeho písně, a nejen ony, stojí za to posouvat ve věčnosti dál. Je nám jasné, že Petrův hlas je nezaměnitelný a nenahraditelný, ale přesto se ty songy pokusíme hrát a zpívat díky jeho kolegům a kamarádům jako je Peter Nagy, Petr Kolář, Bohouš Josef, Honza Dvořák nebo Luděk Fiala tak, abychom Petrovu odkazu neudělali ostudu.

To jsou hlavní důvody , které mě, Město Kouřim a tým lidí kolem Petra přivedly k myšlence uspořádat vzpomínkový koncert právě tady.

 

Tomáš Waschinger/ p.m. band/PM Friends